06

Wednesday, December

Projektowanie katalogów produktowych

Kaseton reklamowy
 /  / Kaseton reklamowy

Kaseton reklamowy

Wszystkie branże od czasu do czasu przeżywają rewolucje związane z pojawianiem się nowych technologii. Niewielu ludzi ma świadomość, że taka rewolta odbywa się właśnie w branży materiałów reklamowych.

Mowa tu o wprowadzeniu materiału nazywanego dibondem. Jest on głównie stosowany przy produkcji takich materiałów jak kasetony reklamowe czy billboardy. W uproszczeniu dibond to dwie bardzo cienkie blachy aluminiowe osadzone na rdzeniu wykonanym z poliwęglanu. Rozwiązanie to jest nie tylko trwalsze niż tradycyjna konstrukcja kasetonów reklamowych. Dodatkową korzyścią jest zredukowanie wagi całej konstrukcji, co pozwala na osadzanie jej w miejscach wcześniej niedostępnych. Wadą jest oczywiście zwiększona cena całego produktu, ale jest ona z nawiązką wynagradzana przez ilość korzyści.

Dibond jest przyszłością kasetonów reklamowych i billboardów. Gdy koszty jego produkcji odpowiednio spadną w całości zastąpi on tradycyjne rozwiązania konstrukcyjne tych typów materiałów reklamowych. Dlatego warto zainteresować się nim już teraz.

About the author:

Related posts