.site-title, .site-description { position: absolute; clip: rect(1px, 1px, 1px, 1px); } .main-navigation:not(.mobile-navigation) .primary-menu > li > a{ color: #blank; } .sidebar-open i{ background: #blank; }

Tanie połączenia za granicę, czy to możliwe?

Obecnie wielu z nas ma rodzinę czy przyjaciół za granicą. Chcielibyśmy utrzymywać z nimi stały kontakt, niestety pewnym utrudnieniem są wysokie rachunki. Na szczęście dostępnych jest kilka rozwiązań na obniżenie, a nawet całkowite wyeliminowanie opłat. Podpowiadamy, w jaki sposób można tanio dzwonić za granicę?

W Polsce płacimy bardzo mało za rozmowy przez telefony komórkowe, co nie dotyczy rozmów międzynarodowych. Koszt minuty połączenia waha się w granicach 2 złotych. Przynajmniej na razie, bo od czerwca 2017 roku ma zostać zniesiony roaming. A jakie tańsze opcje połączeń zagranicznych mamy aktualnie do wyboru?

Oferta operatorów stacjonarnych
Operatorzy telefonii stacjonarnej oferują różne pakiety międzynarodowe. Jeżeli wybierzecie jeden z nich, możecie podać kraj, do którego chcecie dzwonić lub uzyskać zniżki dla konkretnych, zagranicznych numerów.

Karty zdrapki
Inną alternatywą taniego dzwonienia za granicę są to karty zdrapki typu Telegrosik czy Telepin o różnych wartościach, od 10 do 150 złotych. Karty dostępne są w sklepach, na stacjach benzynowych lub w Internet. Aby z nich korzystać wystarczy wykręcić właściwy numer dostępowy znajdujący się na danej karcie, następnie należy wpisać kod ze zdrapki oraz numer telefonu osoby, z którą chcemy się połączyć. Cena za minutę takiego połączenia wynosi około 30-35 groszy.

Numery dostępowe
Kolejną opcję na tańsze rozmowy stanowią numery dostępowe zaczynające się od 0 708. Ich lista znajduje się w Internecie. W celu połączenia się np. z bratem przebywającym w Londynie należy wykręcić numer dostępowy, później 00, numer kierunkowy kraju, numer kierunkowy miasta i na końcu numer brata. Minuta rozmowy to koszt 35 groszy a opłata doliczana jest do abonamentu. Pamiętajmy, że przy korzystaniu z tego sposobu możemy dzwonić wyłącznie na numery stacjonarne.

Tania komunikacja internetowa
Jeśli chcecie rozmawiać długo z kimś, kto przebywa za granicą, to najlepszym sposobem na tanią komunikację będzie telefonia internetowa czyli VOIP. W tym przypadku trzeba jednak posiadać komputer z dostępem do Internetu, a także mikrofon, słuchawki oraz zainstalowany właściwy program, np. Skype lub EasyCall. Jeżeli dzwonimy z komputera na komputer będziemy rozmawiać za darmo, a długość rozmów nie ma tu znaczenia. Należy jednak zaznaczyć, że to rozwiązanie funkcjonuje, gdy mamy stałe łącze internetowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *